Kvůli nepříznivé situaci v mezinárodní lodní dopravě - nové objednávky distribuujeme od 1.4.2024. OBJEDNÁVEJTE UŽ NYNÍ!!!

M.Y. LOGO

Mnoho lidí, kteří neumějí číst japonsky a neznají japonské kandži, nemusí být schopno přečíst naše logo. Mám pocit, že bychom měli využít této příležitosti a představit naše logo, jeho vznik a také jeho význam.

Naše logo vychází z názvu naší společnosti M.Y.JAPAN. Písmena M. a Y. jsou iniciály našich křestních jmen Marek a Yuka. To zosobňuje nejen naše individuální a duševní nasazení ve firmě a jejích aktivitách, ale také ztělesňuje význam MY JAPAN, který vnímáme a interpretujeme také jako zkušenosti s životem, který jsme v Japonsku prožili, a pomyslný prostor, který jsme schopni prostřednictvím našeho produktu vytvořit v Evropě.

První japonské kandži znamená MA, což jsou první dvě písmena MAREK. Od svého příjezdu do Japonska před více než 20 lety mám své jméno psané v japonštině. Znamená to v překladu běžící kůň. To mě a mou osobnost opravdu dobře vystihuje, protože můj život byl od doby, kdy jsem před více než 30 lety opustil Českou republiku, žil v Anglii a Španělsku, pak se přestěhoval do Austrálie a nakonec skončil na 20 let v Japonsku, nekonečným pohybem po různých kontinentech. Také jsem velmi aktivní a vášnivě rád sportuji.

Druhé japonské kandži znamená YU, což jsou první dvě písmena jména YUKA. Písmeno YU znamená být starostlivým a milujícím člověkem, který má silnou vůli a osobnost pomáhat druhým. Znamená také krásný a výjimečný. V Japonsku dávají rodiče svým dětem jména s hlubokým významem a doufají a modlí se za to, aby jejich děti měly úžasný naplněný život a žily podle nadějí a snů, které jejich jména znamenají.

Červený kruh znamená slunce, protože Japonsko je nazýváno zemí vycházejícího slunce. Pod tímto sluncem a všemi znameními můžeme jen doufat, že i vy propadnete báječné chuti japonské rýže.

 

IMG_9326